Ebys Kullanımı İçin Yapılması Gerekenler

KULLANICILARIN EBYS’Yİ KULLANABİLMESİ İÇİN YAPMASI GEREKENLER**
Elektronik belge yönetim sistemini kullanacak personelin Erciyes Üniversitesi mailine sahip olması gerekmektedir (ornek@erciyes.edu.tr). Bu mail adresine sahip olmayan kullanıcıların e-mail başvuru formunu doldurup imzalayarak Bilgi İşlem Daire Başkanlığına iletmeleri gerekmektedir. Daha önceden kurum mail adresine sahip olanlar var olan mail adreslerini kullanacaklardır.

KURUM MAİL ADRESİ OLAN VE ÇALIŞMAKTA OLAN PERSONELSENİZ
Üniversitemizde çalışmakta olan personelin (Ağustos 2013) elektronik belge yönetim sistemine kayıtları yapılmıştır. Kullanıcı ismi kurum mail adresinin ilk kısmıdır. (ornek@erciyes.edu.tr mail adresi için kullanıcı adı: ornek). Şifre ise kullanıcı adını yazdıktan sonra “Şifrenizi mi unuttunuz” linkine tıklanınca kayıtlı Erciyes Üniversitesi mail adresinize gelecektir.

KURUM MAİL ADRESİ OLMAYAN VEYA YENİ BAŞLAYAN PERSONELSENİZ
Üniversitemiz personeli olup kurum mail adresi olmayan veya üniversitemize yeni başlayan personelimiz yukarıda belirtildiği şekilde kurum mail adresi aldıktan sonra EBYS sistemine kayıtlarının yapılabilmesi için isim-soy isim, mail adresi, TC kimlik numarası, kurum sicil numarası ve idari görevini belirten amirinin onayı bulunan bir üst yazı ile Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne (10070) müracaat etmelidir.

HİZMET ALIM KAPSAMINDA ÇALIŞMAKTAYSANIZ
Hizmet alım ihalesi kapsamında çalışıp elektronik belge yönetim sistemini kullanacak kişilerin de kurum mail adresine sahip olmaları gerekmektedir. Bu mail adresine sahip olmayan kullanıcılar e-mail başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra amirine onaylatıp Bilgi İşlem Daire Başkanlığına iletmelilerdir. Kurum mail adresi aldıktan sonra elektronik belge yönetim sistemine kayıtlarının yapılabilmesi içinse isim-soy isim, mail adresi, TC kimlik numarası ve görevini belirten amirinin onayı bulunan bir üst yazı ile Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne (10070) müracaat edilmelidir

** Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli personelin aşağıda verilen yetkili birimler ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
Tıp Fakültesi:Personel İşleri Birimi (23003)
Diş Hekimliği Fakültesi: Yazı İşleri ve Personel Birimi (29008)
Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü:İnsan Kaynakları Birimi (20043)